Kladeňáci měli ideální vstup do utkání, už ve 2. minutě vedli zásahy Pražáka a Štěpáníka 2:0 a po chvíli se trefil ještě Schubelt. Jedinou kritickou chvíli prožili hosté pět vteřin před koncem druhé třetiny, kdy brankáře Hájka překonal Langthaller.

Kladno se nenechalo deprimovat, v úvodu třetího dějství Barnošák s Dědičem využili dlouho přesilovku a zápas byl rozhodnut.

„Měli jsme parádní začátek. Celý zápas jsme se soustředili na přesilovky, protože ve hře pět na pět jsme byli jasně lepší. Jsme rádi, že jsme zvládli co jsme chtěli a nemuseli v neděli do Ústí znovu,“ řekl Drahomír Kadlec a vysvětlil nasazení brankáře hájka na úkor zkušenějšího Jirotky. "Nám chytají oba brankáři výborně, Hájek to na jaře předvedl také. V Ústí chytal výborně," chválil mladého brankáře kouč Alpiqu.

Soupeře do semifinále ještě Kladenští neznají, série Letohrad - Pardubice a Plzeň - Hradec Králové jsou vyrovnány 2:2. Kromě Kladna ale postoupil i vítěz základní části KERT Park Praha, který v pražském derby vyřadil Kovo.