Kladno přijelo s cenným skalpem Hradce Králové a začalo podle toho. Jeho hráčů bylo plné hřiště, Pražák dal první branku. Jenže najednou se Alpiq začal z placu vytrácet a otěže postupně převzali domácí. Ve druhé třetině se jim povedlo vyrovnat a ve třetí jejich dřina přinesla hlavní sklizeň. Přesilovku využil Kaluža, pak sice brankář Hájek zaskakující za Jirotku lapil trestné střílení, ale závěr Sudoměřice zvládly a Hujsa jejich tříbodový zisk potvrdil.

Trenér Alpiqu Drahomír Kadlec byl hodně rozmrzelý, pořád se mu stroj Alpiqu nedaří vyladit na vítěznou notu. „Na začátku jsme zažehli motor a pak ho nechali chcípnout. Play off se blíží, máme už minimum času a vlastně jediné utkání s Mostem, abychom se probudili,“ hromoval.

Na druhou stranu hráče nechtěl zatracovat. „Dřou na tréninku a vidím, že jim výsledky nejsou fuk. Ještě to převést na hřiště,“ dodal kouč.

SK Sudoměřice – Alpiq Kladno 3:1 (0:1, 1:0, 2:0).

Branky a nahrávky: 18. Jarolím (Hujsa), 34. Kaluža (Tóth M.), 44. Hujsa Mar. (Fraňo) – 7. Pražák (Novák, Dědič)

Sudoměřice: Dekány – Tóth M., Liška, Kudláč, Studénka, Tóth D., Pichler – Fraňo, Kaluža, Štefek, Hujsa Mar., Kmenta, Jarolím, Chovanec, Helešic, Toman, Hujsa Mil., Hájek D.

Kladno: Hájek – Soukup, Hrabár, Novák, Voráček, Dědič, Haisman – Špaček, Štěpáník, Pražák, Šíma, Šícha, Šrámek, Kohout, Barnošák, Procházka.