Alpiq bez brankáře Jirotky, které čekaly mnohem důležitější povinnosti (v pátek se oženil) zahrál na hřišti mistrovského Kertu hodně nadějně a vyšla mu zejména první třetina, v níž se trefil v oslabení Schnaubelt a v přesilovce Špaček. Jenže tím s góly skončil a už jen inkasoval.

Ve druhé třetině dvakrát neubránil výborné přesilovky domácích a minutu před konce normální hrací doby, kdy už se obě strany chystaly na prodloužení, zůstal volný teprve šestnáctiletý Čejka a rozhodl o výhře Pražanů. „Je to škoda, protože kluci hráli dobře. Nicméně sedm vyloučení, vesměs za nic neřešící fauly, je proti tak kvalitnímu týmu moc,“ posteskl si trenér Drahomír Kadlec.

Jeho tým pak v sobotu potvrdil pozici jasného favorita na hřišti Rakovníka a vyhrál 4:1. Odborníci dokonce uvažovali o tom, že nejlépe střílející tým soutěže může outsiderovi naložit desítku, Rakovník ale jako vždy zahrál proti Kladnu co nejpoctivěji a dlouho se držel na dostřel.

V první třetině se sice po buly prosadili beci Dědič a Hrabár, ale ve druhé části stoupající tlak hostů domácí Ráčci ubránili. Kladenští je nechali snížit vlastní hrubkou na 1:3, ale poslední slovo patřilo Schnaubeltovi, který v Rakovníku loni hostoval. „Důležité jsou body. Zápas jsme neodflákli, ale tušil jsem, že úplně ono to nebude. Stačí se podívat na postavení soupeřů v tabulce, navíc už kluci mají před sebou vidinu konce podzimu. Proto výsledek beru,“ řekl Drahomír Kadlec.