Stejně jako loni v Kladně se o něj utkali v sobotu večer s Nitrou, stejně jako loni vedli tentokrát v její hale 2:1 a a stejně jako loni nakonec nezvládli konec. Prohráli 2:3, ale Milan Maršner, který zastoupil na trenérském můstku nemocného Drahomíra Kadlece, tým pochválil. „Hrál fantasticky, bojoval a vyrovnal se početnějšímu soupeři, jehož polovina hráčů jsou v reprezentaci Slovenska," chválil Maršner.

Alpiq má přesto radost. V rámci Superpoháru se střetávají čeští a slovenští mistři všech kategorií a jediným českým týmem, který uspěl, byl starší dorost Kladna. Svěřenci trenéra Josefa Moravce sice přišli o vedení 4:3 pouhých 14 vteřin před koncem, ale v nájezdech slavili. Brankář Keimar zůstal neprůstřelný, Jakub Arlt pak zápas rozhodl.

Ještě zpět k mužům Alpiqu. Ti šli devět minut před koncem vypjatého duelu s Nitrou po ráně Dědiče do vedení 2:1, ale za dvě minuty už prohrávali, když Slováci skvěle sehráli přesilovku a přidali další gól. „Měli jsme ještě šanci vyrovnat, ale nedali. Pro mě byl hlavní výkon, ten předvedli hráči úžasný," chválil Maršner.

Méně už chválil tým Alpiqu za nedělní výhru v Sudoměřicích 6:4. Tenhle extraligový duel zvládli Kladeňáci při zpáteční cestě z Nitry, i když pozici jasného favorita potvrdili až ke konci a soupeře nechali dlouho ve hře.