Kadlec v žádném případě nejel na výlet, cílem bylo bodovat. První dvě části byly vyrovnané.  „Trvalo nám dvě třetiny, než jsme si navykli na to, co chceme hrát. Konkrétně být hodně v pohybu. pak už jsme na tom byli lépe i kondičně," přiblížil kouč a přiznal, že v prvním utkání sezony byla na hráčích patrná nervozita.

Hráči si také museli přivyknout na halu, v níž Most pravidelně hraje i za panujících veder. „Před týdnem by to bylo horší," poznamenal Kadlec, jehož potěšili noví hráči. Konkrétně autoři dvou z pěti branek –  Pražák a Šrámek. První přišel ze Vsetína druhý z dorostu. „Řekli si o místo v základní sestavě, jistého však nemají, poněvadž z jednoho utkání nelze dělat závěry," řekl Kadlec.

Ani o víkendu se Alpiq nepředstaví doma, zajíždí totiž do Ústí nad Labem, jež ho minulou sezonu vyřadilo ve čtvrtfinále. „Uvidíme, jak to tam bude vypadat. Hodně kluků má pracovní povinnosti. A vyřazení? To už nikoho nezajímá. Je to už zaprášená historie," prohlásil kormidelník trojnásobných mistrů republiky.