Jestli v sobotu Kladenští nezachytili úvod utkání, v neděli to bylo úplně naopak. Už ve 35. vteřině hrdina duelu Trčka (3+1) poslal hosty do vedení a ti pak doslova zuřivě uhájili Jirotkovu svatyni i při dlouhém dvojnásobném oslabení. Když v 11. minutě hráli ve čtyřech znovu, utekl Kopecký a po jeho příhře Trčka zvýšil.

Ideální vstup do zápasu přetavili Kladeňáci do herní pohody dějství druhého. V něm Karvinou totálně rozebrali, nastříleli čtyři góly a inkasovali jediný. Důležitý byl třetí zásah Trčky hned poté, co Karviná dala svůj první a jediný gól.

Poslední dějství se jen dohrávalo, hned v jeho úvodu Nedvěd stanovil konečný výsledek.

„Hrozně nám pomohl první gól a hlavně i následné přežití pětiminutového oslabení, když dvě minuty byly ve třech. Pak jsem dal další gól a tušil, že to zvládneme,“ řekl šťastný Michal Trčka, podle něhož nesmí Kladno v rozhodujícím mači dát soupeři šanci vyloučeními. „I když v neděli tak perfektní rozhodčí nebyli. Spíš naopak.“

Intevo Karviná – Alpiq Kladno 1:7 (0:2, 1:4, 0:1). Branky: 26. Konečný (Wrobel, Dittmann) – 1. Trčka (Kopecký), 11. Trčka (Kopecký), 17. Příhoda (Ogurčák), 23. Šíma, 26. Topolánek (Trčka), , 27. Trčka (Kudela), 32. Nedvěd (Příhoda). Stav série: 2:2.