Hosté byli v úvodu lepší a vedli v úvodu druhé části 2:0. Jenže Plzeň poté přidala, chvíli před koncem prostředního dějství Komanec vyrovnal, ale už za minutu se opět radoval Alpiq po ráně Topolánka.

Nicméně hosté tlak Škodovky v závěru neustáli. nejprve využil přesilovku zkušený Beránek a minutu před koncem bývalý borec kladenské Habešovny Zeman po parádní akci rozhodl.

„Bohužel, tyhle situace play–off přináší. Nechtěli jsme soupeře nechat střílet a nezvládli to. Poučíme se z toho,“ nehořekoval trenér Alpiqu Drahomír Kadlec a dodal, že až tak nespokojený není. „Chtěli jsme vyhrát aspoň jedno utkání a to se povedlo. byli jsme krůček i od druhého. Mužstvo ale chválím, zvlášť pak mladého brankáře Jirotku, který je v úžasné pohodě a on staví mužstvo nahoru.“

Série pokračuje za týden v Kladně, v sobotu se hraje od 11 a v neděli od 17 hodin.

HBC Škoda Plzeň - Alpiq Kladno 4:3 (0:1, 2:2, 2:0). Branky: 22. Pospíšil (Beránek, O. Kejř), 29. Komanec (Juráček, Pospíšil), 42. Beránek (Kadaně), 44. Zeman - 9. Trčka (Topolánek), 16. M. Hnízdil (Příhoda, Kopecký), 30. Topolánek (Trčka, Rejthar).