Karviná už není soupeřem jakým bývala. Hodně urputný tým nabídl v Kladně i dostatek sportovní dovednosti a vedl v úvodní minutě druhé části už o dvě branky. Ve stále houstnoucí atmosféře ale Alpiq využil dvě přesilovky a nejprve tečí Kouby a poté čistým průstřelem Dědiče vyrovnalo. Chyběly pouze čtyři minuty do konce normální hrací doby.

Nicméně Karviná s tahounem Wróbelem, jenž ještě na jaře hostoval v Kladně a dokráčel s ním k titulu, před druhým zásahem Kladna i po něm byla blíž rozhodující trefě.

Nakonec splakala nad výdělkem, když ani jeden samostatný nájezd přes brankáře Jirotku nepropasírovala a na druhé straně mladičký David Nosek parádní kličkou po ruce rozhodl.

Událostí nejen zápasu, ale celého extraligového kola byl návrat jednoho z nejlepších českých hokejbalistů Jana Příhody do kladenského dresu. „Věděli jsme, že Karviná bude hodně dobrá, vždyť snad ještě neprohráli,“ řekl hoch, na němž vůbec nebyla znát téměř čtyřměsíční pauza, během níž se na hokejku ani nepodíval. „I kvůli zaměstnání, kde střídám krátký a dlouhý týden, jsem byl psychicky i fyzicky skoro na dně. Potřeboval jsem vypnout,“ ulevil si na trestné lavici, kde zápas po výstavním bodyčeku končil a kde také rozhovor netradičně vznikal.

Přečíst si ho můžete ve čtvrtečním Kladenském deníku (29. září).

Alpiq Kladno – Intevo Karviná 3:2 ss (0:1, 1:1, 1:0). Branky: 22. Kouba (Šíma R., Soukup R,), 41. Dědič (Ogurčák), roz. náj. Nosek - 6. Liboska (Kubica ), 16. Pietrasz (Dittmann). Rozhodčí: Vokurka, Tkadlec. Vyloučení: 7:9, využití: 2:1. Diváků: 200.

Kladno: Jirotka - Dědič, Kudela, Šícha, Čermák, Kouba, Soukup - Nedvěd, Ogurčák, Šťastný, Hnízdil, Štěpáník, R.Šíma, M.Tvarůžek, Nosek, J.Šíma, Příhoda.