V základní skupině čekali na tým vedený legendou kladenského hokejbalu Zbyňkem kotkem Rafani Praha, domácí Killers Litoměřice a neznámá Jaroměř. Kvůli nemocem a zraněním neměl Kotek k dispozici celý kádr, ale puze dvě pětky. I to stačilo.

V úvodním utkání si rezerva Alpiqu lehce poradila s Rafany Praha, které jednoznačně porazila 6:0. Ve druhém zápase už to bylo horší, Kladno totiž Litoměřicím nedalo ani gól a podlehlo 0:2. I tak stačila v nedělním dopoledním utkání o postup do semifinále remíza. Do vedení šla sice Jaroměř, ale bojující Alpiq dvěma slepenými trefami skóre otočil a nakonec vyhrál 3:1.

V semifinále ho čekala Jihlava, vítěz druhé skupiny. Do zápasu s neznámým soupeřem naskočili Kladeňáci řádně namotivováni, vyrukovali s ostrým forčekingem a nečekaně hladce zvítězili 5:0.

V prvním semifinále neuspěli domácí Killers, když na penalty prohráli s týmem Pardubic, takže Kladno ve finále čekali Východočeši.

Před utkáním začalo sněžit, takže bylo hřiště opět mokré, ale kvalitu to duelu neubralo. Vedení se ujalo Kladno, Pardubičtí však dokázali kontrovat. To samé se ještě jednou opakovalo a utkání skončilo po základní hrací době 2:2. Rozhodnout musela až samostatná střílení. Brankář Kropáč byl v souboji na dálku mezi gólmany úspěšnější. Ani jednou ze dvou nájezdů balonek za svá záda nepustil, naproti tomu Alpiq dva nájezdy ze tří proměnil a vyhrál. „Za svou bojovnost a nasazení zaslouží pochvalu celé mužstvo. Toto víkendové tažení jsme tedy dokázali dotáhnout až do konce a vyhráli jsme tím Zimní pohár,“ těšiulo kouče Zbyňka Kotka.

Kladno: Kropáč (Kolísek) – Kosina, Pejskar, Veselý, Hájek, Šmejkal – Opata, Klapka, Šíma J., Eder, Solar, Huml, Kovařík.