Doposud se o titul mistra světa v ČR boxovalo pouze v Brně (Lukáš Konečný) a v Ústí nad Labem (Fabiána Bytyqi). V sobotu 30. listopadu se dočká také Kladno. Svůj pás asociace WBC v atomové váze zde bude při Galavečeru profesionálního boxu obhajovat ústecká rodačka Fabiána Bytyqi (14 výher, 1 remíza) přezdávaná Andělská pěst a naopak ukořistit se ho pokusí mexická Ana Arrazola (28-13-3).

Mexičanka debutovala v profesionálním ringu již v roce 2006 a v žebříčku je v těsném závěsu za Fabiánou.

Arrazola má za sebou nespočet duelů ve všech velkých asociacích, tedy jak WBC tak i WBO, WBA a IBF.

K tomu byla samozřejmě i šampionkou Mexika. Fabiánu tedy čeká s největší pravděpodobností nejobtížnější duel její dosavadní kariéry a pro tentokrát se pokusí o neoddiskutovatelný výkon, hodný šampionky.

Během mezinárodního galavečera bude v kladenské sportovní hale k vidění minimálně 10 duelů v profesionálním boxu.

Dalším titulovým soubojem bude utkání v superstřední váze (76.2 kg), kde se střetne neporažený Marek Andrýsek se Stanislavem Eschnerem o volný pás mistra ČR. Oba aktéři o zápase vědí již téměř měsíc, oba se svědomitě připravují, protože jde o vrchol jejich dosavadní kariéry. Andrýsek se chce předvést v co nejlepším světle a Eschner hodlá zúročit především své mnohem větší zkušenosti z profesionálního ringu.

Chybět nebude ani nadějná supertěžká váha z Ústí Tomáš Šálek.

Logicky je startovní listina doplněna i o kladenské boxery. Před domácím publikem se tak představí Karel Hořejšek ve čtyřkolovém souboji s Josefem Obešlem. Hořejšek chce tento duel pojmout jako přípravu před svým prosincovým titulovým soubojem. A o úspěšný vstup do profesionálního ringu se pokusí i domácí zápasník MMA Alexandr Cverna, který jistě nebude mít snadného soupeře v Tomáši Mrázkovi. Mrázek má sice negativní bilanci, ale na body vzdoroval boxerům jako Tom Schwarz, Hughie Fury, Carlos Takam a tak bude chtít domácímu Cvernovi ukázat rozdíl mezi boxerským stylem a MMA. Cverna hodlá využít svoji váhovou převahu, narostl totiž do úctyhodných rozměrů a cca 130 kg.

Pokus o návrat na vítěznou vlnu předvede i slovenský Robert Racz, který v září v Rusku předvedl skvělý výkon v souboji o tul mistra Evropy a prohrál těsně na body s domácím Idigovem. Tentokrát snad již vyjde Radkovi Vařakovi duel pro Shawnu Millerovi z USA, čeká se pouze na podpis smlouvy z americké strany. Předvedou se i ukrajinská supertíha Andriy Rudenko, který ma na svém kontě z 36 zápasů jen 4 prohry a to pouze na body se jmény jako Alexander Povetkin, Agit Kabayel, Hughie Fury a Lucas Browne! A uvidíme taktéž kosovského Timy Shalu.

Pořadatelé, tedy česká boxerská legenda Lukáš Konečný, německá profesionální stáj SES Boxing a produkční agentura Crazy Produc on pevně věří, že hala s kapacitou kolem 1500 míst bude vyprodaná. Vždyť vstupenky za ceny od 90,- (stání), 190,- (tribuna) až po 3.000,- v první řadě u ringu v síti Ticketportal jsou za velmi symbolické ceny.

Tímto děkují pořadatelé za podporu především Středočeskému kraji a městu Kladnu. Hlavní duel Fabiány Bytyqi bude vysílán živým přenosem na stanici ČT Sport (hodinový přenos od 21:30) a hodinu před tím bude přenos i na webu ČT.