„Na naše holky i kluky jsem pyšný," přiznal šéftrenér klubu Rostislav Pinkas, jehož svěřenci přistoupili k exhibici se stoprocentním nasazením:

„Bylo vidět, že je plné ochozy motivovaly, proto odvedli techniku možná ještě poctivěji než obvykle. Stejně tak se ukázali jako rození gymnasté," ocenil uznávaný odborník.

Někdo by si myslel, že bude kladenský potěr ze stovek diváků vystresovaný, opak byl ale pravdou.

„Už jsem zápasila i před více lidmi," pronesla lakonicky desetiletá volnostylařka Markéta Jirků, dle dalších výroků malá komediantka:

„Nejlepší bylo, když nám všichni tleskali," culila se nadaná čtvrťačka, která moc ráda maluje, o něco více ovšem zápasí:

„Nejdřív jsem chodila na gymnastiku, ale nebavila mě. Lepší je se prát. Modřiny sice někdy mám, ale nebolí mě. Brečela jsem jenom jednou, když jsem si zlomila malíček, ale hned to přešlo," dodala sportovkyně, jedna ze čtyřiceti, které v současné době připravuje kladenský zápasnický klub.

„Patříme mezi čtyři nejlepší oddíly republiky, daří se nám především v žákovských kategoriích, v nichž se umisťujeme na medailových pozicích," pochlubil se Rostislav Pinkas.

Žádná základna ale není nevyčerpatelná. „Ideální je, pokud k nám dorazí zhruba šestileté děti. V té době jde o zlatý věk motoriky. A co je naučíme? Obratnosti, odolnosti a přátelství. Hlavně o něm je náš sport," doplnil šéftrenér tolik úspěšných Kladeňáků.