Nejblíž medaili byla ve slezské metropoli tyčkařka Nikola Pöschlová, která skončila čtvrtá jen vinou toho, že 402 cm zdolala na vyšší počet pokusů než její soupeřka. „Výkon je ale velmi slušný. To vždycky, když začíná čtyřkou,“ míní Klesnil.

Pátý skončil teprve devatenáctiletý koulař Tadeáš Procházka – 15,92 m je jeho nový osobní rekord. „Od loňska ho připravuje Petr Stehlík, který dovedl na vrchol i Tomáše Staňka. S Tadeášem se rozhodli změnit styl a přešli na otočku. Ta je dnes už používaná hodně, třeba Američané ji dělají skoro všichni. Je rychlejší a vhodnější pro menší závodníky, jakým je Tadeáš,“ vysvětlil Jiří Klesnil.

Z dalších kladenských umístění stojí za zmínku sedmé místo Pavla Sedláka na 60 m překážek časem 8,38. Osobní rekordy si vytvořil na tratích 1500 i 3000 m vytrvalec Jan Šmíd. Na trojce to stačilo na deváté místo (8:38,00).

Dálkařka Michaela Vondrovská byla desátá (5,41) a trojskokanka Denisa Chocholová jedenáctá (11,59).

Za zmínku stojí i jeden žákovský výkon, který se v neděli podařil Tomáši Dvořákovi. Jmenovec někdejší elitního světového desetibojaře běžel 60 metrů překážek za skvělých 8,14, což je jen o čtyři setiny horší než český rekord.