Prvně jmenovaný se jako milovník hry na klavír ujal kláves, druhý sprinter si na krk pověsil kytaru a dívčí sekce zpívala o tančila. Nechali se inspirovat někdejším hitem skupiny ABBA Money, Money, Money, přičemž z českého textu zaznívalo, že čtvrtkaři zpívají právě o jediné dráhové disciplíně, v níž společně nastupují muži a ženy.

Vyhlášení ankety Atlet roku 2023. Vítěz Jakub Vadlejch
Vadlejchova nadvláda trvá. Příprava bolí, ale užívám si i bolest, říká oštěpař

Kladenský atlet Matěj Krsek skončil navíc v anketě individuálně devátý, a tak si sobotní večer po všech stránkách užíval. „Kvůli zkoušce, generální zkoušce a vlastnímu vystoupení to bylo pro mě jako účinkujícího trochu náročné a hektické, ale stálo to za to,“ vyprávěl trojnásobný mistr republiky na čtyřstovce.

Motiv písně se nabízel: relativně mladá disciplína a medaile. Nebyl to jen bronz z Budapešti, ale i zlato z Evropských her, kde místo Šorma startovat Vít Müller. „Nějak vešlo v známost, že hraju na piano, o Patrikovi se myslelo, že je kytarista. Nakonec se sice ukázalo, že na kytaru nikdy nehrál, ale nápad už byl na světě,“ líčil Krsek okolnosti vzniku hudebního čísla.

Zdroj: se svolením Matěje Krska

Do scénáře zapadalo i to, že slavnou švédskou kapelu také tvořili dvě ženy a dva muži. „Skladbu jsme dostali jako hotový produkt. Naučili jsme se text, holky musely navíc zvládnout choreografii, což byla největší práce. Tereza a Lada zpívaly, ale i tancovaly, a při tom nesměly udělat chybu. Kdežto my s Patrikem jsme se jen vlnili na místě,“ vykládal s úsměvem.

ABBA mohla spíš oslovit rodiče atletů

O živé vystoupení se však nejednalo. „Nene, bylo znát, že je to z playbacku. U nás sportovců se to dá pochopit, byli jsme rádi, protože s koncerty nemáme žádné zkušenosti,“ pokračoval člen AC Tepo Kladno s tím, že do zvuku sklady přispěla čtveřice jen zpěvem.

„I elektronické piano, u nějž jsem stál, bylo do písničky předem namixované. Z velké části bych to v běžných podmínkách zahrál, ale musel bych se na to připravovat. Jenže teprve ve čtvrtek o půlnoci jsem se vrátil ze soustředění, takže to jinak nešlo, a tak jsem fakt kvitoval, že to bylo na playback,“ přiznal.

Nové jméno zní Kristiina Sasínek Mäki
Ještě se neumím podepsat, směje se novomanželka Sasínek Mäki

Protože je Matěj Krsek ročník 2000, popové popěvky švédských hitmakerů ABBA ho nezasáhly. Byla to spíš muzika jeho rodičů. „Nemám k tomu žánru žádný vztah, ale jejich hudbu vnímám jako klasiku konce minulého století. Určitě to byla skvělá skupina a má přesah pro další generace,“ přemítal závodník, který vyznává jiný hudební styl.

Poslední dva týdny se připravoval na soustředění v Portugalsku. „V Monte Gordo jsme nabírali velký tréninkový objem, ale bylo to s nízkou intenzitou. Obnášelo to dlouhé běhání a hodně posilování. Momentálně se zotavuji z únavy, navíc jsem trochu nachlazený a v pátek měl teplotu, takže s vystoupením to bylo trochu na hraně,“ dodal.