Nyní čeká atlety český šampionát dospělých, který se uskuteční v sobotu a neděli v Praze na stadionu Evžena Rošického. Medailové ambice tam má zřejmě jen dálkařka Kateřina Líbalová, vodu by mohli čeřit také vytrvalec Jan Flídr, překážkář Ondřej Mazanec nebo kladivář Miroslav Pavlíček. „Škoda, že je zraněný Malina, ten by o medaili nepřišel,“ uvedl předseda AC Tepo Kladno Jiří Klesnil, který nebyl nespokojen s výkony mladých v Ostravě, nicméně uznal, že výsledky mohly být i lepší.

V kladivu byl v Ostravě druhý Jan Tauber mezi juniory výkonem 53,78. Vrhačům se v Kladně daří a stejně tak vytrvalcům. V aktuálním případě spíše vytrvalkyním, když juniorka Adéla Hofmanová doběhla druhá na 1500 metrů (4:39,69) a třetí na osmistovce (2:13,20). Závodit bude i tento víkend v Praze. Poslední cenný kov – stříbro – přidala do kladenské sbírky další juniorka Kristýna Šrobová na 400 metrů překážek (62,80).

Kromě šesti medailových zisků zaznamenali borci AC Tepo ještě několik finálových umístění. Smůlu měl zlatý kladiváře Kotrba v kouli, kde obsadil bramborovou pozici (15,78) a na bronz mu scházel pouhý centimetr.

Pátí ve svých disciplínách skončili junioři Tomáš Řenč na 5000 metrů (15:47,05), Jan Tauber v kouli (14,78) a v dorostu tyčkař Lukáš Posekaný (4,00) se štafetou na 4×400 metrů (Myškovský, Pospíšil, Posekaný, Vokoun).