Už v sobotu získala bronz tradiční sběratelka kovů z posledních let – dálkařka Kateřina Líbalová. I když tentokrát jí při průměrném výkonu 587 centimetrů pomohla hlavně neúčast některých jiných závodnic v čele s Janou Korešovou. „Bohužel už dlouho marodím se zády, ale o medaili jsem se pokusit chtěla, proto jsem na šampionátu závodila. Za daných okolností jsem spokojená s výsledkem i výkonem,“ uvedla Líbalová, která obhájila bronz z loňska, ale už má také stříbro. „Chtělo by to jedno zlato, to je sen,“ usmála se kladenská dálkařka.

Také ve druhé bronzové placce měla Líbalová prsty. Rozbíhala štafetu na 4x100 metrů a spolu s Janou Janoušovou, Nicolou Radostovou a finišující Pavlou Nestrašilovou doběhly třetí. „Radost je o to větší, že Jana a Pavla jsou vlastně ještě žákyně. Trénovali jsme a sbíhaly poctivě, takže úspěch vážně těší,“ řekla Líbalová a dodala, že ve druhém běhu nastoupily reprezentační výběry. „Ty nemohly však být klasifikovány,“ vysvětlila.

Skvěle běžela rovněž juniorka Adéla Hofmanová. Po dvou cenných kovech z šampionátu mladíků se ani mezi dospělými neztratila a doběhla na 800 m čtvrtá (2:14,10). Z dalších borců AC Tepo se ve finále nejlépe umístnil kladivář Miroslav Pavlíček, jenž hodem dlouhým 62,68 m obsadil pátou pozici těsně za čtvrtým exkladenským Michalem Fialou (nyní Kroměříž, 63,55).

Ve finále bylo ještě několik Kladeňáků a shodně skončili osmí. Dvoustovkař Jan Mazanec (22,27), Jan Flídr na 1500 m (3:55,70), Nikola Radostová na 100 m přek. (do finále nenastoupila), Pavel Sedlák na 110 m přek. (15,22) a oštěpařka Dominika Zábranská (42,45).