Tím prvním a nejzásadnějším je fenomenální oštěpařka Bára Špotáková. Legenda české atletiky se stala pro letošní rok patronkou kladenského mítinku a můžete se na ni určitě na městském stadionu na Sletiště těšit. Ještě není zcela jisté, jestli Bára obuje tretry a vezme do ruky oštěp (přeci jen její aktuální hlavní disciplínou jsou mateřské povinnosti), ale všichni příznivci této královny sportu věří, že ji na polytanové dráze uvidí.

Do Kladna se chystá i aktuálně nejúspěšnější český atlet - koulař Tomáš Staněk - medailista z letošního halového mistrovství Evropy v Glasgow a pravidelný sběratel cenných kovů z nejvýznamnějších světových akcí. Staněk se představí na Sletišti v rámci hlavního programu mítinku a bude nutně potřebovat bouřlivou podporu diváků při svém boji o vítězství. Do Kladna totiž míří i další elitní koulaři. Asi největším soupeřem Staňka by měl být Jamajčan O'Dayne Richards (osmý z olympijských her v Riu), který bude v Kladně útočit na svůj úctyhodný osobní rekord 21,96 m.

A to je teprve začátek!

,,Jdeme stále kupředu a snažíme se v Kladně vybudovat jeden z nejlepších atletických podniků v České republice. Zatím se nám náš cíl daří postupně a pomalu naplňovat. Před pár lety o nás nikdo ve světovém měřítku nevěděl. Nyní je mítink Kladno hází a Kladenské memoriály už platnou součástí termínové listiny Evropské atletické federace (EAA). Dokážeme přilákat i nejzářivější hvězdy světové atletiky, které běžně startují na Diamantových ligách, světových či kontinentálních mistrovstvích a olympiádách. A pro letošek chystáme neskutečně kvalitní obsazení závodu. Tohle v Kladně ještě nikdy nebylo,“ popisuje chystanou akci ředitel mítinku Jakub Kubálek.

Startovní listina mítinku aktuálně čítá desítky zahraničních i domácích atletických hvězd, o kterých budeme čtenáře postupně informovat v připravovaném seriálu článků.

Kladenský deník je oficiálním mediálním partnerem této velkolepé atletické akce.

Meeting Kladno hází a Kladenské memoriály 2019 se zahajuje 13. července na městském stadionu Sletiště předprogramem od 12:00 hodin. Hlavní program startuje v 16:00 hodin.

Jitka ŠVIHÁLKOVÁ

Kladno hází 2019