Kladenští borci si mezi sebe rozdělit ohromující počet medailí (33 x zlato, 24 x stříbro, 16 x bronz). Celkem bylo na pořadu dne 94 disciplín (487 startů).

Týden před přebory, kdy bylo počasí výrazně přívětivější, A.C.TEPO Kladno pořádalo na na Sletišti 1. kolo krajského přeboru družstev mládeže. Z něj do semifinále Mistrovství ČR postupují vždy družstva, která se umístí na prvém a druhém místě. Závodu se zúčastnilo celkem 16 oddílů (260 závodníků – 553 startů).

Z Kladeňáků si vedli nejlépe junioři a dorostenci, kteří obsadili vždy 1. místo před již tradičně největším soupeřem – TJ Sokol Kolín. Bodový rozdíl mezi Kladnem a Kolínem bývá pravidelně velice těsný a na Sletišti se podařilo domácím vždy o pár bodů Kolín předstihnout.

Dorostenky dosáhly na místo druhé (za Kolínem) a juniorky skončily svými výkony v konečném součtu třetí (za první Loko Beroun a druhou Starou Boleslaví).

Nejvíce bodů získala z děvčat Kristýna Dvořáková (nejvíce bodů ze všech atletů) a z hochů David Herák.

Další kola krajských přeborů družstev bude hostit ke konci května Kolín a v srpnu pak Stará Boleslav.

Čeští atleti ale také postupně již plní „limity“ pro účast na velkých mezinárodních šampionátech.

Velký úspěch v této věci zaznamenal na začátku dubna v rámci mezinárodního chodeckého meetingu kladenský Vít Hlaváč, který na závodech v Poděbradech na vteřinu přesně vyhověl nominačním požadavkům na chodecké dvacítce a svým výkonem a vybojovanou stříbrnou medailí splnil limit na ME U23 ve Švédsku.