Speciálním aktivním hostem exhibice v hodu oštěpem na cíl bude starosta Slaného Martin Hrabánek, organizátoři jsou připraveni zpříjemnit stovkám dětí odpoledne hravou formou atletiky.

Vrabcová-Nývltová je pátou ženou z olympijských her ze Soči 2014 v běhu na lyžích, která změnila sport a na letošním mistrovství světa v atletice v Londýně skončila jako druhá nejlepší Evropanka na maratonu na čtrnáctém místě. „Je to pro dobrou věc, děti by se ve sportu měly podporovat. A je jedno, jestli to je běh na lyžích nebo atletika, která mi teď naplňuje můj život a je to něco, bez čeho bych si nedokázala svůj život představit,“ uvedla Vrabcová-Nývltová.

Do Slaného přijede až z Trutnova a v neděli pravděpodobně poběží silniční mistrovství republiky z Běchovic do Prahy. „Jsem od minulého závodu trochu potlučená,“ zmínil Vrabcová-Nývltová svůj pád minulý víkend v Ústí nad Labem, kde se neúspěšně pokoušela o český rekord v půlmaratonu.

Klučinovou v posledních letech trápí zdravotní potíže zejména s ramenem, přesto se na letošním mistrovství světa dostala v sedmiboji do elitní desítky. Cachová vyhrála v letošní sezoně mezinárodní vícebojařský mítink v Kladně a na světovém šampionátu obsadila patnácté místo.

Atletika pro děti ve Slaném začíná v pátek 22. září v 15.00 hodin společnou rozcvičkou dětí, exhibice zahájí o půl hodiny později. Všichni tři atleti budou v 16:30 k dispozici při autogramiádě přímo na stadionu.