Dobrou formu naznačila už v první polovině letošní sezony. V hale se mezi juniorkami stala mistryní republiky ve skoku dalekém, skoku vysokém a pětiboji. Venku pak vyhrála ve výšce a sedmiboji. A právě ve vítězném olomouckém sedmiboji se postarala o do té doby nejlepší evropský výkon stávající sezony ve své kategorii. Do Nizozemska tak odjížděla jako jedna z hlavních favoritek.
„Závod může vypadat úplně jinak než předpoklady, záleží na momentální formě. Myslela jsem, že skončím tak do pátého místa a ono to nakonec vyšlo na druhé,“ svěřila se se svým očekáváním. O výkonnosti svých soupeřek se snažila mít mladá vícebojařka přehled, i když v některých případech pro ni byla forma konkurentek velkou neznámou. „Lepší osobní rekord než já měla jedna Ruska. Letos ale sedmiboj ještě nešla, takže jsem ji nijak zvlášť nesledovala,“ naráží na silnou Pantělejevovou, která po třech přešlapech v oštěpu soutěž nedokončila.
V současné době se úspěšná sportovkyně připravuje na republikový šampionát dvaadvacetiletých. Podle průběžných tabulek může útočit na medaile v několika disciplínách. „Že mám aktuálně druhý nejvyšší výkon ve výšce? To ani nevím. V čem všem budu závodit, to se uvidí až před odesláním přihlášek,“ přiznala.
Elišce Klučinové se daří i v osobním životě. V květnu odmaturovala na kladenském sportovním gymnáziu, poté složila přijímací zkoušky na dvě vysoké školy zaměřené na sport. A jaké má svěřenkyně trenéra Víta Rusa plány do budoucna? „Příští rok není mistrovství Evropy ani mistrovství světa do dvaadvaceti let, takže bych možná zkusila splnit limit na olympiádu v Pekingu,“ netajila smělou myšlenku. Zda se neskromné přání vícebojařského talentu splní, to uvidíme příští léto.