Ten má šanci startovat na třetí olympiádě v řadě a dokonce už splnil B limit výkonem 63,10. Jen brněnský Jan Marcell ho překonal (63,59), a tak musí Malina překonat Marcellův výkon, nebo splnit A limit (64,50). „Před mistrovstvím si dám trochu klidu, abych si odpočinul a limitu se přiblížil,“ hlásil Malina minulý týden na extralize družstev v Kladně.

V Táboře bude obhajovat republikový titul a právě on bude nejžhavějším želízkem AC Tepo Kladno v ohni.

Medailové posty by ale mohli atakovat také další borci a borkyně. Třeba Kateřina Líbalová v dálce nebo Jan Mihál v oštěpu. „V Kladně ho připravoval kroměřížský Guzdek, který bude spolu s Veselým největším Mihálovým soupeřem,“ míní předseda AC Tepo Jiří Klesnil. Podle něj je schopen v oštěpu zabodovat i další Kladeňák Sekerák.

Medailovým příčkám by se v Táboře mohl přiblížit rovněž čtvrtkař Pavel Jiráň, finále by pak měli atakovat kladivář Miroslav Pavlíček a v několika disciplínách vícebojařka Eliška Klučinová.

Ta minulý týden mimořádně pomohla české vícebojařské reprezentaci na Evropském poháru ve finském Jyväskylä, kde byla z Češek nejlepší – celkově šestá a přispěla ke třetímu místu českého výběru. Ač pohár bral ajko šanci zaútočit na limit (6000), získala o 25 bodů méně než při sedmiboji v Kladně – 5703. „V Táboře bude znát, že není specialistkou na některou z disciplín. Její hlavní šampionát vícebojařů se uskuteční až o třetím červencovém víkendu,“ hlásí Jiří Klesnil, kterého jako člena trenérské rady ČAS čeká hned v neděli zasedání právě této komise. „Může se tam rozhodovat i o případném udělení divoké karty pro Peking. „Tomu nakloněni nejsme, snad jen u tyčkařky Baďurové, která zatím limit nemá,“ dodal Klesnil.