Už potřinácté v kariéře dosáhl na titul se zraněním laborující diskař Libor Malina, jemuž k pokoření největšího soupeře Jana Marcella (Brno) stačilo 60,11 m z posledního pokusu. malina se nyní dává dokupy, protože v neděli odcestuje s českou výpravou na mistrovství Evropy do španělské Barcelony.

Disk byl vůbec kladenskou disciplínou, neboť zlato mezi ženami vybojovala odchovankyně klubu Věra Cechlová (59,17 m).

Spolu s Malinou cestuje do katalánské metropole ještě jedna kladenská závodnice – vícebojařka Eliška Klučinová. Hvězdička kladenské atletiky je českou mistryní v sedmiboji, ale v Třinci si vyzkoušela hned několik disciplín.

Na medaili dosáhla pouze v dálce, kde byla bronzová výkonem 604 cm a pouze o dva centimetry skončila za další kladenskou radostí – stříbrnou Kateřinou Líbalovou.

Vedení AC Tepo mělo ambice i na nedělní program, v němž už však přidal jediný cenný kov oštěpař Jan Mihál, který svoje náčiní poslal do vzdálenosti 69,31 m.

„Čtyři medaile, to jsme ani nemohli čekat, je to výtečná bilance. Bereme i další finálová umístění, bylo jich několik. Navíc bylo ve výpravě osmnáct závodníků, což je opravdu hodně. V minulých letech nás cestovalo vždy šest až osm,“ řekl spokojený předseda AC Tepo Kladno Jiří Klesnil.

A skutečně. Kladeňáci sahali po medailích i v dalších disciplínách.

Snad nejblíž byl na patnáctistovce Jan Flídr (3:53,76), který se do cílové rovinky držel na špičce, ale v dost bláznivém závodě byla ve finiši přece jen rychlejší a více odpočatá trojka Kocourek, Živec, Vitner.

Patnáctku zdolal docela slušně i Klesnilův syn Ondřej. Po návratu z roční stáže v Anglii se teprve rozběhává, ale čas 3:58,17 byl jeho nejlepším v sezoně a stačil na sedmou příčku.

Tepo ale nasbíralo ještě další čtvrté příčky. O jednu se postaral kladivář Ondřej Pavlíček, který hodem dlouhým 63,87 m o metr zaostal za exkladenským Michalem Fialou (nyní Kroměříž). Čtvrtá byla ještě Eliška Klučinová ve výšce (175 cm). Pátá pak skončila na 100 m př. (14,54), šestá v nepovedeném oštěpu (41,07) a osmá v kouli (12,02).

Šestý doběhl Pavel Sedlák na 110 metrů př. (14,93), sedmá Kristýna Šrobová na 400 m př. (64,24), osmí pak skončili Lukáš Posekaný v tyči (465) a Tomáš Voňavka v disku (49,64).

Výprava v čele s Klesnilem byla ale i posmutnělá. Za vše mohlo úmrtí šéfa hlavního sponzora klubu – společnosti Tepo Kladno Antonína Kajgra, který býval dobrým atletem. „Tonda s námi naběhal pár maratonů. Člověka to vezme, ale bohužel, i tohle život přináší. Budeme na něj určitě vzpomínat,“ dodal Jiří Klesnil.