Sešla se zde družstva osmi nejlepších škol z celé republiky, která postoupila z krajských finálových kol a soutěžila v běžeckých, skokanských i vrhačských disciplínách.

ZŠ Moskevská měla zastoupení hned ve dvou kategoriích – mladších a starších žákyň. Mladší děvčata zaznamenala velký úspěch, který se dlouho žádné kladenské škole nepodařil, když obsadila ve své kategorii vynikající 2. místo.

Neméně úspěšné bylo i družstvo starších žákyň, které skončilo těsně za medailovými stupni – čtvrté.

Obě umístění jsou z pohledu konkurence osmi nejlepších družstev z celé ČR vynikajícím úspěchem.

Stříbrné družstvo mladších žákyň pod vedením trenérky Aleny Čuříkové nastoupilo do soutěže ve složení: Kristýna Loušová, Aneta Šoustková, Ester Wojasová, Lucie Jiránková, Pavlína Kopalová, Tereza Blažková, Nikola Pőschlová, Nikola Sabová, Nikola Novotná a Denisa Bízková.

Ve všech disciplínách se děvčata umístila na předních místech a v mnoha případech zaznamenala i své nejlepší osobní výkony.

Svoji snahu o medaili pak děvčata zpečetila vítězstvím ve štafetovém běhu 4 x 60 m. O úspěch obou družstev se zasloužily také trenérky Bennett, Dvořáková a Špalková. Všem děvčatům blahopřejeme a věříme, že jejich úspěch bude povzbuzením a výzvou pro další ročníky.

Hana VĚTROVCOVÁ