Začátek cesty za západní hranici ale byl téměř hororový. „Takovou bouřku a vichřici jsem ještě nezažil. Kolega Kalvoda, který nás na silnici viděl a přesto přijel o dvě hodiny později, řekl, že těsně za námi spadl strom kousek před linkovým autobusem. Měli jsme velkou kliku,“ řekl Hošek, který měl šestý nejlepší trénink. Svoje tři rozjížďky však vyhrál a do finále si tudíž vybíral pozici na startovním roštu.


„Zvolil jsem místo, ze kterého jsem v Matschenbergu vždy vyhrál,“ prozradil Hošek, který po drobném zaváhání na startu šel téměř okamžitě do čela před obhájce titulu Bartoše. Na prvním horizontu už měl malý náskok, jenž si udržel až do cíle. „ Byl jsem v ideální stopě, a to zřejmě rozhodlo, protože jinak máme s Bartošem srovnatelné auta,“ konstatoval Hošek, jenž podle televizního záznamu měl menší potíže vyškrábat se na první stupínek bedny. „Už jsem odvykl, ale rád bych si zase zvyknul,“ uzavřel se smíchem.


Pořadí ME do 4000 ccm po 6. závodu: 1. Bartoš 82, 2. Stubbe 70, 3. Engel 68, 4. Hošek 67, 5. Kalvoda 62, 6. Štětina 53. Bodovalo 29 jezdců.

Více v dnešním Kladenském deníku