Hošek obhájil druhou příčku z Bausky a celkově je třetí. „Dlouho to ale nevypadalo dobře, protože tolik problémů, které jsme museli řešit, nemívám za celou sezonu,“ prohlásil. Ze složité situace se jeho tým nakonec dostal a po součtu bodů z rozjížděk se pětinásobný mistr republiky postavil na čtvrté místo finálového roštu.

Brzy si o jedno polepšil, protože domácí favorit Engel neodstartoval. Naštěstí se mu stačil vyhnout a posléze měl konečně štěstí. Po střetu vedoucího Stubbeho s Turkem český jezdec vyletěl z tratě a když se vracel, dopadla jeho bugina těsně před Hoška. Němec vzápětí doplatil na závadu, tudíž se do konce závodu pořadí na prvních dvou místech nezměnilo, i když Hošek poslední dvě kola nemohl řadit.

Hodně dřiny stála příprava buginy Jaromíra Štětiny, jenž vynechal český mistrák v Dolním Bousově, aby byla perfektně připravena na Evropu. „Vyšlo to, dřina se vyplatila,“ rozplýval se nad třetím místem, na něž se propracoval až ze sedmé pozice. Bronzový věnec si zajistil půl kola před koncem, kdy v zatáčce podjel Švábenského. Málem to ale nestihl. „Stubbe se nezachoval moc férově, tři čtvrtě kola mě brzdil a nenechal mě předjet,“ uvedl Štětina, který se na rozdíl od většiny ostatních jezdců netěší o víkendu do Nové Paky, kde se mu nedaří.

Nejčastěji se do Štikovské rokle vrací nestor autokrosových okruhů Jaroslav Hošek.Dvaašedesátiletý Kladeňák zde slavil nejeden triumf a určitě bude patřit mezi velké favority královské kubatury do 4000 ccm i letos. V posledních dvou závodech seriálu ME totiž skončil vždy druhý.

„Za velkého favorita považuji Turka, ten jede hodně rychle,“ míní Hošek, byť novopacká trať nepatří mezi nejrychlejší a je spíš šitá pro technické jezdce. Přestože je pátým podnikem dvanáctidílného seriálu a body odtud mají stejnou hodnotu, berou autokrosaři Paku jinak. „Mnoho aut v každé třídě, dvacet tisíc diváků, první místo tady má větší lesk,“ prohlásil za většinu jezdců Hošek. Ne pro každého ale je závod ve Štikovské rokli svátkem.

Pro druhého Kladeňáka Jaromíra Štětinu, jenž byl v neděli v německém Seelowě třetí za Turkem a Hoškem, je nutným zlem. „Mně se tam prostě nevede, mám raději plynulé tratě,“ přiznal osmý muž průběžného pořadí a dodal: „Nemám důvod si brát servítky. Někdo vymyslel, že je to Mekkou autokrosu, jak je bombová. Já se naopak divím, že sem cizinci jezdí. Celou sezonu nic nejedou, ale Paku ano,“ diví se.Přesto start bere jako povinnost. „Jsem Čech a byla by ostuda, kdybych tam chyběl.“

Prohlédněte si fotogalerii.