Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Hošek je asi světovým rekordmanem

Lučenec (Slovensko) -Víkendový 6. závod seriálu mistrovství Evropy autokrosařů ve slovenském Lučenci se stal kořistí nestárnoucího Kladeňáka Jaroslava Hoška. Ten za sebou nechal kompletní špičku a v celkovém pořadí se posunul na šestou příčku. Také druhý Kladeňák Jaromír Štětina odjel nejlepší závod v sezoně. Skončil pátý, celkově je devátý.

5.8.2009

Jaroslav HošekFoto: Vojtěch Kára

Hošek dobyl své 35. vítězství v ME a vzhledem k tomu, že letos oslavil už čtyřiašedesáté narozeniny, je zřejmě světovým rekordmanem. Naposledy triumfoval předloni ve Francii. „Je jasné, že vítězství mě hřeje. Chtěl jsem ještě ukázat, že na to mám. Hlavně mě štvalo, že jsem před Lučencem byl celkově až desátý, to se mi od roku osmdesát sedm, kdy jsem se do Evropy vrátil, ještě nestalo. Takže jsem si triumf užil,“ nezastíral veterán.

Na nevyzpytatelné slovenské trati plné jílu, který buď práší nebo je po kropení i pouhým krokem neschůdný, nezačal nijak extrémně rychlým tréninkovým časem (6. místo). V první rozjížďce pak obsadil třetí místo za Švábenským a Holanďanem Van Rosmalenem.

Jenže pak vyměnil pneumatiky a karta se otočila. Vyhrál dvě zbylé rozjížďky a na start finále šel první. „Výměna gum byla dost podstatná. Ve finále jsem odjel první, jenže za mnou přišel karambol a start se opakoval. Naštěstí jsem ho znovu zvládl a v závěru odolal i tlaku Turka,“ popsal Hošek svůj pětatřicátý triumf v závodě ME.

Na Slovensko jezdí pětatřicet let, diváci mu i protoaplaudovali. Protivníci však ne všichni, i když byza takový výkon asi mohli. „To víte, někoho mrzí ztracené body. Já na tohle ale nehraju. Jsme přece soupeři,“ usmál se po desítky let jeden z nejlepších kladenských sportovců.

Že někteří nesou právě mušketýři, dokázal i pěstní soubojAlberse sEngelem v depu. Holanďana už prostě Němcovy ne moc sportovní praktiky naštvaly a vše řešil dvěma ranami.

Také Štětina odjížděl ze Slovenska docela spokojený, ale přiznal, že mohlo být i lépe. Vždyť vyhrál druhou rozjížďku a ve třetí odjel také v čele. Kdyby jízdu takhle dokončil, mohl být na startu finále vedle Hoška na druhé pozici.

„Bohužel, o tuhle výhodu jsem přišel. Udělal jsem chybu, ovšem za tu podle mého mohli pořadatelé svým nesmyslným kropením trati. Buď to nedělali vůbec, nebo moc. V mém případě byla trať suchá, ale za nepřehlednou zatáčkou stála obrovská louže. Do ní jsem vletěl, do mě pak auta Keřky, Turka a Alberse,“ popsal kritickou situaci závodu Jaromír Štětina.

Na start finále musel až šestý, pozici pak o jedno pořadí vylepšil. „Na víc jsem neměl, přede mnou jeli samí rychlíci,“ usmál se, ovšem nejrychlejší čas finále na jedno kolo patřil přesto jemu.

Pořadí 6. závodu ME (Lučenec, SK): 1. Hošek (Mediasport Czech Nat. Team, Audi A8), 2. Turek (Czech National Team, BMW), 3. van Rosmalen (NL, Glenn van Rosmalen, Ford GiS) … 5. Jaromír Štětina (Czech National Team, Audi).

Celkově: 1. Bartoš 85 bodů, 2. van Rosmalen (NL) 82, 3. Turek 74 … 6. Hošek 51 … 9. Štětina 42.

5.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Autogramiáda Rytířů Kladno na Sletišti v rámci dnů města. Vpravo Václav Veber, vedle Martin Lenďák

Naděje pro kladenský hokej, Václav Veber. Atmosféru z Lapače si nepamatuje

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

Skrbka Kladno oslovilo, vybral si Vsetín

Kladno – Hokejový obránce Pavel Skrbek skončil předčasně angažmá ve Znojmě, kde se s ním na ukončení kontraktu domluvili minulý týden. Poté podepsal novou smlouvu ve Vsetíně, ale fanoušky pochopitelně zajímá, proč nezamířil do mateřského Kladna za strýcem-trenérem Milošem Hořavou.

Mario Jarkas zve na TCB Fight Night do Grandu

Slaný – Už potřetí se se naplní slánské Městské centrum Grand energií tvrdých bojovníků, ale i svůdnou krásou žen. Guru slánského bojového sportu Mario Jarkas připravil na sobotu 21. října třetí Galavečer TCB Fight Night, a přestože je aktuálně jeho přípravou doslova zahlcen, našel si chvilku na Kladenský deník a jeho otázky. Stejně jako v předchozím roce věnuje Mario Jarkas galevečer dětem z Dětského domova Ledce, které mají vstup zdarma.

Uzdravený kanonýr Ton zkusí další návrat. Do Kladna?

Kladno /FOTOGALERIE/ – Stal se legendou pražské Sparty, ještě ve čtyřiceti v jejím dresu nasázel neskutečných 40 gólů za sezonu. Ale loni před začátkem sezony se vrátil do mateřského Kladna, aby mu pomohl zpět do extraligy. Petru Tonovi (44) se to nepovedlo hlavně kvůli zranění, které utrpěl v dramatickém semifinále play off s Jihlavou. Teď se rýsuje možnost jeho návratu na led.