Skvělé výkony v tréninku a rozjížďkách ho pasovaly do pozice nejlepšího jezdce s právem vybrat si jako první místo na finálovém startovním roštu. Nebylo to ale jednoduché, protože se odjíždělo z pokropeného asfaltu, který nepravidelně usychal.

„Naštěstí jsem se rozhodl správně. Ještě v první zatáčce jsem vedl, ale na jejím konci se přede mě dostal Turek,“ popsal Hošek úvodní metry finále. Buginy za sebou chrlily gejzíry bláta, tudíž se pětinásobný mistr republiky rozhodl neatakovat vedoucího jezdce a raději kontrolovat druhé místo. „Předjet bylo skoro nemožné,“ přiznal Hošek.

Až poslední desáté místo obsadil ve finále druhý z Kladeňáků, Jaromír Štětina. „Za finále jsem rád, ale jinak jsem rozladěný,“ přiznal Štětina, jehož letošní seznam problémů by vydal na tlustou knihu. Návštěva ladiče elektroniky v Londýně sice částečné zlepšení motoru přinesla, avšak zdaleka není v takové formě jako loni.

Po solidním působení v rozjížďkách šel do finále jako osmý. Kolo před koncem ale bojoval s Hinnenkampem o šestou pozici, Němec ho však v souboji otočil do protisměru a Štětina už neměl čas ani nárok cokoli na svém postavení vylepšit. „Navíc do všeho dělám i jezdecké chyby,“ zlobil se i na sebe.