„Soupeři, když viděli, že jdu na start, tak se sebrali a odešli,“ vtipkoval Štětina, jenž musel s mechaniky v noci ze soboty měnit porouchaný motor za slabší Audi 1800 turbo. Do finále šel sice až předposlední, devátý, start mu ale vyšel náramně.

„Všichni se cpali na vnitřek a já to dost rychle vzal uvolněnou druhou stranou. Risk mi vyšel, odjel jsem čtvrtý a pak jsem ještě využil jezdecké chyby Keřky,“ řekl Štětina, jenž si jízdu na třetím místě vychutnával.

„Na druhého Smrže jsem ztrácel asi sto metrů a zezadu mně nikdo nešlapal na paty.“

Nejzkušenější borec divize 3 do 4000 ccm Jaroslav Hošek si závodu v Humpolci moc neužil. V první rozjížďce sice podlehl Bartošovi, jehož ve druhé porazil, shodný počet bodů čtyř jezdců však zapříčinil, že se rozhodl pro start ve třetí.

Ta pro něj skončila už po sto metrech. V momentě, kdy v hluboké rozorané trati musel v souboji s Keřkou ubrat ho ve velké rychlosti nabral Sýkora, jenž Hoškovu buginu katapultoval do výšky. Po několika přemetech dopadla na střechu.

„Je to druhý závod, který jsem cizím zaviněním nedokončil,“ litoval pětinásobný mistr republiky.

Na jeho autě vznikla velká škoda, naštěstí však zřejmě uchránil motor, který stihl včas vypnout. „Vzhůru nohama nemaže. To bylo první, co jsem udělal.“ Hoškovi se teď docela hodí volný víkend, kdy bude míst čas na opravu buginy a léčení šrámů na těle. (http://www.mediasport.cz/autocross/videa).