Pořádně rozladěný se z Mladoboleslavska vrátil Hošek. Dvakrát totiž ve finále odjel na prvním místě a dvakrát ho nechali pořadatelé opakovat. „Myslel jsem, že vylítnu z kůže, když měl označili jako viníka prvního zkaženého. Jsem si jistý, že to bylo z mé strany v naprostém pořádku,“ zlobil se ještě tři dny po závodě.

Při druhém startu mu Bartoš utrhl ventilek. „V tomhle případě jsem opakovaný start přivítal, protože jsem měl prázdnou gumu. Kdybych nedostal dvě minuty na výměnu, bylo by to na mě moc,“ přiznal Hošek s tím, že na třetí start šel rozhozený. Odjel až třetí a než se mu podařilo předstihnout Štětinu, byl Bartoš v trapu. „Bylo to dvacet let, co jsem tady porazil jeho tátu. Chtěl jsem si to připomenout,“ přiznal.


Letos nejlepšího výsledku v seriálu českého šampionátu dosáhl Jaromír Štětina. „To je pravda, jednou jsem ale nenastoupil a pak nedojel pro poruchu motoru,“ připomněl svoje letošní učinkování. V neděli byl s třetím místem nadmíru spokojený. „Lépe to nešlo, ale není ostuda prohrát s takovými borci jako jsou Bartoš a Hošek, kteří byli velmi rychlí,“ uvedl Štětina, kterého také naštvali ve finále pořadatelé. Navíc hned v první zatáčce třetího opakovaného startu zavinil menší strkanici s Hoškem, při níž si poškodil geometrii zadní nápravy. „Jarda mě asi po dvou kolech předjel, pak už jsem třetí místo ubránil. Určitě jsem ale spokojený.“


Tento víkend mají autokrosaři volno a příští cestují do německého Seelow k dalšímu závodu ME.