Poprvé v sezoně dojel kladenský autokrosař Jaroslav Hošek v závodě ME na druhém místě. Ziskem sedmnácti bodů si před posledními třemi podniky upevnil v královské kubatuře do 4000 ccm třetí pozici. Smůlu měl další Kladeňák – Jaromír Štětina, jenž doplatil na útok Keřky a skončil sedmý.
Samotný závod opanoval velice rychlý Němec Stubbe. Právě on Hoškovi zkazil vítězný hattrick v rozjížďkách. Pokořil ho i ve finále, i když před Stubbem odjel jako první. Němec však má o 150 kg lehčí auto, i jeho tělesná váha je jinde, a to se ukázalo být rozhodující. „V momentě, kdy já musím jít před zatáčkou na brzdy, on má plný plyn. Být za ním druhý je nádherný výsledek,“ prohlásil Hošek.
Dobře rozjetý závod pokazil Štětinovi Keřka, který se do autokrosového kolotoče vrátil po zranění. Po startu rozjížďky ho zbytečně naremploval na svodidla. Výsledkem čelního nárazu v rychlosti 140 km/hod. bylo zničené auto a obnovené zranění zad. „Mechanici makali jako čerti, aby ho zprovoznili,“ řekl Štětina, jehož kolize poslala do B finále. Odtud jen dva nejrychlejší postupují do áčka. „Až půl kola před koncem jsem si finále zajistil,“ přiznal.

Celý text si přečtete ve čtvrtečním Kladenském deníku.