Ve všech depech v současnosti vrcholí přípravy, jež se pochopitelně týkají i dvou hodně zkušených Kladeňáků, kteří touží zopakovat úspěšnou loňskou sezonu.

Třetí místo v seriálu ME a druhé republikové, to je je bilance roku 2007 Jaroslava Hoška. „Nepatřím mezi ty, kteří druhé místo neberou, bylo by ale hezké třetí místo v Evropě, jež je pro mě prioritní, zopakovat,“ přiznal veterán autokrosových tratí s vědomím, že letos bude konkurence ještě širší a silnější než loni.

„Zkušenosti jsou jedna věc, druhá pak připravit auto a třetí je potřebné závodnické štěstí,“ dodal Hošek, jenž se opět míní zúčastnit všech závodů. K tomu bude mít k dispozici dvě auta. První bugina bude mít motor Audi 8 (496 koní), který po repasi přivezl v úterý večer, a druhé auto požene přeplňovaný dvoulitr značky Mitsubishi (400 koní).

Autokrosaři se před odjezdem do Portugalska vydají v sobotu do Humpolce, kde se technickými komisaři uskuteční testování aut, aby splňovala české i evropské normy. Jaroslav Štětina, loni čtvrtý Evropan, nebude chybět.


„Každý zbrojí, stejně jako my. Snažíme se stačit tempu. Až závody ale ukáží, jak na tom kdo je. Rád bych čtvrté místo zopakoval,“ uvedl Štětina, jenž si s motorem Audi 2000 turbo ( 460 koní, náhradní Audi 1800 turbo má 380 koní) chce vylepšit desáté místo v MČR. Loni seriál nejel celý, avšak letos se chystá jet úplný český i evropský program. Jiří Nagy