Už na 36. sezonu se chystá legenda okruhů, Jaroslav Hošek. Čtyřiašedesátiletý pětinásobný mistr republiky a mistr Evropy nehlásí pře ostrým startem žádné zásadní změny.

„Na technice jsou to jen maličkosti, nic převratného. Až závody ukáží, zda jsou přínosem,“ přiznal Hošek, jenž repasoval oba motory, jak audinu, tak mitshubishi.

Ve své předlouhé kariéře zažil už stovky protivníků, nějaké nové tváře se určitě objeví i letos. Závodník, jenž skončil loni v obou seriálech čtvrtý, po nich ale nepátrá. Ani na internetu.

„Nějaké informace tam jsou, vše se ale uvidí až na závodech,“ uvedl borec, který se letos hodlá v obou seriálech polepšit.

Na jih Evropy odcestuje i druhý Kladeňák – Jaromír Štětina. „Je to hektické, v zimě jsem marodil a přípravu zbrzdil,“ přiznal loni osmý Evropan s tím, že ho lékaři bezvýsledně nutili do operace plotýnek.

V jeho stáji tudíž není nic nového, jen klasika – zrepasované oba motory audi. Byla tam ale i snaha vyrobit zbrusu nové auto. Stihli ale jen polovinu. „Přes problémy se na sezonu těším. Už jsme dost nervózní. Konkurence má být zase o něco větší, takže bychom byli rádi za obhajobu osmého místa,“ přiznal Štětina.