Po rozjížďkách si Kladeňák Jaroslav Hošek nedělal větší ambice, protože do finále šel až z třetí řady. „Ze sedmého místa moc šancí uspět není,“ konstatoval. Jeho cílem tak bylo co nejvíc se přiblížit stupni vítězů. Rozhodčí ale nechali finálovou jízdu třikrát opakovat kvůli kolizím, které vyřadily čtyři buginy. Bartoš v závěrečné jízdě od začátku kontroloval vedoucí postavení, a tak se pozornost zaměřila na dramatický souboj o třetí místo.

Čtvrtý Hošek celé finále dorážel na Stloukala. Ten odolal několika jeho atakům, aby dvě kola před koncem přece jen podlehl. Pětinásobný mistr republiky si ho před vratnou zatáčkou připravil do měkkého při vnějším okraji dráhy, aby ho bleskovým manévrem z vnitřku elegantně a čistě podjel. Místo na bedně Hoška potěšilo stejně jako pocit ze závodu. „Ve finále jsem se pěkně svezl,“ přiznal.

Stloukal nakonec o pár setin vteřiny uhájil alespoň čtvrté místo, na které dorážel druhý z Kladeňáků Jaromír Štětina. Ten v rozjížďce svojí vinou postavil buginu na střechu. „To se začátečníkům stává,“ neztratil humor. Od první jízdy ale nebyl spokojený s motorem, jenž netáhl ze zatáčky a ani zmíněný přehmat mu nepřidal. „Takové věci na sebevědomí nepřidají. Člověk si pak méně dovolí,“ přiznal Štětina.

4. závod MČR, Dolní Bousov: 1. Bartoš, 2. Smrž, 3. Hošek … 5. Štětina.
Průběžné pořadí: 1. Bartoš 68, 2. Smrž 63, 3. Hošek 54 … 10. Štětina 25. Bodovalo 15 jezdců.