Druhý Kladeňák v královských čtyřlitrech Jaromír Štětina prožívá opravdu smolnou sezonu. Finále nedokončil, přesto bral páté místo.

Poříčské finále ale bylo masakrem. Z deseti aut projely cílem jen čtyři! Už při prvním startu neodjel jeden z favoritů Kalvoda a buginám Štětiny a Staňka krátce po začátku závodu přejel přes střechu Vontzsemu. V opakované závěrečné jízdě dlouho vedl Turek, kterého nakonec zradila technika. Ta vyřadila ze hry i Štětinu, jenž na čtvrtém místě odolával tlaku Keřky.

Hošek sváděl urputný boj o druhou pozici se Smržem, jenž na něj neustále dorážel. Dvě kola před cílem dokázal pětinásobného mistra republiky předjet, matador autokrosových tratí, který v Poříčí vyhrál už v roce 1972 (!), mu ale ještě v té samé zatáčce úspěšný útok vrátil.

„Věděl jsem, že mě nahání jeden z nejrychlejších jezdců, nesměl jsem udělat chybu,“ uvedl Hošek. Smrž se před něj přece jen dostal, ale nebylo to na vhodném místě. Kdyby po manévru následovala rovina, možná by byl druhý on.

Po dvou neúspěších v Evropě Hošek druhou příčku bral všemi deseti. “Jsem maximálně spokojený. Doufám, že to je začátek lepších výsledků,“ přál si před víkendovým závodem ME v Lučenci.

Bez střechy nad hlavou jel finále Štětina. „Měl jsem z toho kabriolet,“ vtipkoval. ´Letecký den´ Vontzsema mu poškodil vyrovnávací baňku tlumiče. „Pomalu jsem nedokázal auto udržet na trati, skákalo jako koza. Jinak by mě Keřka asi nepředjel,“ mínil Štětina, jehož nakonec zradila prokluzující spojka, které posléze úplně odešly lamely.