V Přibicích se Hoškovi po úpravách na autě dařily starty, přesto žádnou ze tří rozjížděk nevyhrál a do finále tudíž šel z druhé řady. „Po startu jsem byl chvíli třetí. Pak jsem ale chyboval, když jsem byl na pokropeném povrchu dlouhý do zatáčky. Toho využili Keřka a Švábenský k podjetí,“ popsal své působení ve finále pětinásobný mistr republiky, jemuž přibický okruh nesedí. Není tam moc kde předjíždět. „Jinak to ale byly dobré závody. Pořadatelé odvedli kvalitní práci,“ chválil Hošek organizátory, kteří pořádali teprve třetí závod MČR.

Jako třetí nejhorší skončil druhý z Kladeňáků Jaromír Štětina. Ve finále sice byl, ale v době, kdy jezdil na slibné šesté pozici mu praskla kardanka a bylo po nadějích. Konečné deváté místo mu zajistil fakt, že Švábenský skončil závod o pár metrů dřív.

„Mně se to stalo na začátku druhého kola a jemu odešla převodovka v cíli prvního,“ přiblížil Štětina, jenž šel do finálové jízdy právě ze šestého místa. V Sedlčanech se bude snažit, aby skončil celkově do pátého pořadí, což by byl celkem úspěch, protože dva závody vůbec nejel.

Autokrosaře čeká o víkendu ve Francii další ze závodů mistrovství Evropy. Na okruh v Saint Igny de Vers má Hošek pěkné vzpomínky. Před dvěma lety tam vyhrál, loni skončil čtvrtý. Štětina zde dovršil druhým místem kladenský triumf a pak byl jedenáctý poté, co mu domácí jezdci v rozjížďce rozmlátili auto. „Je to takový zapomenutý kraj v lesích nad Lyonem. Ve vesnici není ani obchod a závod je pro ně velkým svátkem,“ uvedl Štětina.


Přibice, 5. závod MČR: 1. Vaculík, 2. Bartoš, 3. Keřka, 4. Hošek … 9. Štětina.
Průběžný stav MČR: 1. Bartoš 105 bodů, 2. Smrž 90, 3. Hošek 84, 5. Pařízek 49, 6. Štětina 45. Bodovalo 19 jezdců.