Jaroslav Hošek má za sebou úspěšnou premiéru v evropském šampionátu, v domácí premiéře ho ale technická závada z rozjížděk zařadila až do třetí řady finálového startovního roštu. Odjel šestý a stejná příčka na něj zbyla i na konci závodu královské kubatury do 4000 ccm, kterou ovládl Petr Bartoš.

Mnohem zklamanější byl jeden z největších smolařů loňské sezony, druhý z Kladeňáků Jaromír Štětina. Ten se kvůli nedokončené bugině nezúčastnil obou evropských závodů a na českou premiéru se tudíž těšil.

Neměl ale na co, protože dopadl ještě hůř než v uplynulém ročníku. Skončil úplně poslední, když jeho působení trvalo jen do druhé rozjížďky. Už v tréninku poškodil svíčkový kabel a na tři válce to nešlo. V první rozjížďce mu na čtvrtém místě prasklo zavěšení předního kola a další jel z poslední řady.

Když se ale dokázal propracovat na třetí místo, otočilo se před ním auto, které trefil a urazil kolo. „Tak jsme to všechno naložili a odjeli domů,“ konstatoval Štětina.

To ale ještě netušil, že celý díl smůly si ještě nevybral. Cestou se totiž rozbila převodovka týmového autobusu! „Museli jsme ho nechat u známého v Jičíně. V úterý jsme ji tam jeli opravit,“ přiblížil Štětina, jenž tento víkend bude chybět v Přerově, kde se jede druhý závod MČR.

Tentokrát to je i ze zdravotních důvodů, naplno se totiž do něj opřela chřipka. Když už smůla, tak vrchovatá.