Složitost situace dokresluje, že v pátek dopoledne pořadatelé v bahně utopili buldozer. Nakonec ale odvedli neskutečný kus práce. „Klobouk dolů před nimi. Těžkou technikou vyčistili přes půl trati od bahna. Byly to obrovské hromady,“ uvedl kladenský závodník Jaroslav Hošek.

Důležité bylo, že organizátoři měli echo, že v by sobotu pršet nemělo, což se nakonec naplnilo. Všechny jízdy se ale musely vměstnat do jediného dne. Jak se ukázalo, v neděli by autokrosový kolotoč zůstal pod vodou, protože jílovitý podklad by dělal technice velké potíže.

„Je dobře, že se povedlo všechny jízdy odjet. Druhý den bychom z depa sotva odjeli. Je tam zvláštní jíl. Když je tvrdý, tak je jako asfalt, když je měkký, je to plastelina. Když je akorát, tak je to nejlepší možný povrch,“ řekl Hošek.

V královské kubatuře zůstal těsně pod stupni vítězů. Do Přerova přijel s malou změnou na převodech. Na trati rozbité koly buldozerů a traktorů měl po opatrnějším měřeném tréninku čtvrtý čas. V jedné z rozjížděk jel z první řady, nevyvaroval se však chybičky a do finále šel z řady druhé. Odjel jako čtvrtý a stejná pozice mu zůstala v cíli.

„Přerov patří mezi moje oblíbené tratě, proto je čtvrté místo málo. Dnes ale může vyhrát šest lidí, takže celkově dobrý,“ prohlásil pětinásobný mistr republiky, který skončil za Keřkou, Stloukalem a Bartošem.

MČR po dvou závodech: 1. Keřka 37, 2. Bartoš 35, 3. Stloukal 30, 4. Hošek 24. Bodovalo 15 jezdců.