Na Benešovsku však mohl zásadně promluvit do bitvy o český titul. Stloukalovi by k němu stačilo, aby Hošek ve finále porazil i Bartoše. To se však nestalo a boleslavský jezdec si do své bohatá sbírky trofejí přidal další republikový primát.

Hošek přiznává, že Bartoše mohl sotva ohrozit. „Šel do finále z první řady, já z třetí a navíc bylo hodně bláta. V jedné koleji se moc předjíždět nedá. To by musel udělat velkou chybu nebo mít technickou závadu,“ konstatoval nestor autokrosových okruhů tím, že v klidu byl pouze na prvním místě jedoucí Stloukal.

Ostatní dostávali od soupeřů do obličeje gejzíry bláta. To byl další důvod, proč bylo předjíždění takřka vyloučené.

Hošek přišel o lepší výchozí pozici na finálovém roštu v jedné z rozjížděk, kdy mu ze začátku nepracoval jeden válec, což se promítlo do výkonu motoru a až třetího místa.

Na okruhu se po delší době ukázal také druhý z Kladeňáků Jaromír Štětina, jenž dojel šestý. V sezoně dokončil jen tři závody MČR.

V sobotu čeká autokrosaře tradiční tečka za sezonou, kterou je Setkání mistrů v Humpolci. V závěru října pak bude Hošek tradičním účastníkem dalšího Setkání mistrů na okruhu v Sosnové, kde se budou k vidění souboje v několika motoristických disciplínách.