Hošek šel po čtvrtém nejrychlejším tréninku do finále až z třetí řady, tudíž sedmé místo považuje za úspěch. „Bylo tolik prachu, že byl problém udržet se na trati,“ řekl k poslední jízdě. V rozjížďkách přibrzdila pětinásobného mistra republiky kolize aut před ním, pak byl sundán za porušení pravidel předjíždění přesunut z třetího místa na páté a nakonec mu odešla rychlostní skříň.

„Sice jsme ji do finále opravili, ale jednu potřebnou součástku jsme zapomněli doma. Do Španělska už ji budeme mít,“ prohlásil během 960 km dlouhého přesunu do Aragonie, kde o víkendu čeká autokrosaře na neznámé trati v Alcanizu druhý podnik ME.

V aragonských horách nebude chybět ani Jaromír Štětina, který to měl v Portugalsku po šestém nejrychlejším tréninkovém čase dobře rozjeté. Dvě třetí místa v rozjížďkách a jedno druhé ho postavili na šesté místo finálového roštu.

Po nehodě Švábenského se dostal dokonce na třetí místo. „Pak se mi ale porouchala převodovka a do cíle jsme se doplazil jen na přední náhon. Škoda,“ litoval Štětina, jehož tým si společně s Hoškovou družinou u Středozemního moře užíval dny sluníčka. Odtud to mají do Alcanizu nějakých 140 km.