V Německu se letos jede podruhé a domácí závodníci Engel a Stubbe budou chtít v královské kubatuře do 4000 ccm napravit výpadek ze Seelowa, kde stupně vítězů opanovali Češi.

Obzvlášť se tento závod vydařil kladenským borcům Jaroslavu Hoškovi a Jaromíru Štětinovi, kteří skončili na druhém, respektive třetím místě.

Hošek chce vymazat deváté místo z Nové Paky (8 bodů), které by rád nahradil lepším bodovým ziskem. Dá se říct, že má ideální příležitost, protože loni v Matschembergu vyhrál.

„Je ale nutné v rozjížďkách vybojovat pozici v první lajně, pak dobře odstartovat a neudělat sebemenší chybu,“ nastínil Hošek pro každého jezdce ideální scénář.


Naplnit by ho chtěl také Jaromír Štětina, jehož straší nula z prvního závodu v Portugalsku. Její vinou je až na devátém místě. O víkendu chce být minimálně ve finálové desítce.

„Úplně spokojený bych byl s pořadím do pátého místa. Konkurence je ale strašně silná,“ prohlásil Štětina.


Německý okruh leží pouhých 30 km od Varnsdorfu, takže lze očekávat obzvlášť velkou podporu českých fanoušků. Jak říká trefně Štětina, okruh je taková plochá dráha.

„Je to tam o dvou rovinkách, čtyřech levotočivých zatáčkách a jednom malém skoku,“ přiblížil Štětina trať, na které byl loni čtvrtý.

Průběžné pořadí: 1. Turek 87 bodů (v případě lepšího umístění by škrtal 13 bodů), 2. Stubbe 77 (8), 3. Hošek 66 (8), 4. Bartoš 62 (6), van Rosmalen 43 (0) … 9. Štětina 36 (0).