Na jihu Čech postavily trenérky Daniela Pšeničková, Iva Zderadičková a Markéta Katonová dva týmy žákyň. Pro první z nich to byl poslední start před přechodem do vyšší věkové kategorie. Zásluhou nabytých zkušeností odjížděl s jistými ambicemi na umístění na stupních vítězů.

A cíl se podařilo skvěle naplnit. Už po první části závodu – povinných figurách, v konkurenci 89 soupeřek vyplavala Lucie Šejhlová druhé místo a výrazně pomohla týmu k skvělé výchozí pozici v podobě první příčky.

Ve volných sestavách si nejcennější pozici družstvo udrželo a mohlo tak slavit velký triumf. Vůbec nevadilo, že družstvo Medúzy bylo zcela nové. Trenérky s ním budou pokračovat do starších žákyň. Vítěznou sestavu tvořily: Lucie Šejhlová, Julie Veverková, Veronika Červinková, Anna Kouřilová, Adéla Eismanová, Tereza Losová a Valeria Keszi.

Druhý tým byl složený se začínajících závodnic a pod vedením trenérek Anny Deákové a Markéty Králové nemohl pomýšlet na větší úspěch.

U nedaleké zlatonosné Otavy cinkaly i další cenné kovy.

V kategorii žákyněk plavala kladenská děvčata nové figury a pro některé z nich to byly úplně první závody. Trenérka Kateřina Veverková byla sama zvědavá, jak se její svěřenkyně poperou s neznámou konkurencí ostatních oddílů.

A dopadlo to nad očekávání. Přivezly pět medailí! Zlato si odvezly Tereza Ricci (2009), Amálie Singerová (2010) a Linda Sedlaříková (2011). Rovněž krásným stříbrem se mohly pyšnit Eliška Macáková (2009) a Johana Čadková (2010).

Akvabely z Medúzy čeká ještě jeden významný podnik, který bude mít mezinárodní punc. V hlavním městě to bude Vánoční cena, kde poměří svoji formu závodnice 43 klubů z 21 států! Z pro nás exotických zemí to budou například Japonsko, Kazachstán nebo Egypt.

Jedním z vrcholů příštího roku bude mistrovství Evropy juniorek, jež bude hostit legendární bazén v Praze Podolí. (ka)