Absolutním vítězem se stali Jakub Otruba na dlouhé trati a Martin Bernátek na trase střední, mezi ženami vládla Denisa Slámová a ocenění nejlepšího amatérského cyklisty na dlouhé trase si zajistil František Paďour.

Na start se postavila také plejáda známých sportovních tváří, které po dojezdu neskrývaly nadšení především z bezchybné organizace. „Jedním slovem nádhera. Trať byla úžasná a užil jsem si ji, ačkoliv mě trošku chytaly křeče. Ale hlavním zážitkem zůstane atmosféra na Strahově a úžasní fanoušci podél trati. Nevěřil bych, jaké pozitivní šílenství dokáže takový projekt v Česku vzbudit,“ hodnotil v tiskové zprávě svou premiérovou účast bývalý dráhový cyklista Tomáš Bábek.

Nechyběla tradiční účastnice Martina Sáblíková. „Mám za sebou všechny tři ročníky a ten letošní jsem si užila suverénně nejvíc. Jednak jsem se na základě těžkého soustřední v minulém týdnu rozhodla pro pohodové tempo včetně autogramiády na trati, jednak se opět posunula úroveň organizace a atmosféra podél celé trasy. Spousta skvělých kostýmů, dětských fanoušků a nápadité výzdoby. Jsem sama zvědava, kam mohou projekt organizátoři i příznivci posunout v dalších letech,“ chválila slavná rychlobruslařka.

Pořadatelé měli k dispozici patnáct doprovodných vozů, několik desítek motorek a dokonce dva vrtulníky, které se pohybovaly nad trasou a pokrývaly celý závod ze vzduchu. Přímo na Strahově řádil legendární fanoušek Didi, s diváky se fotil legendární fotbalový brankář Petr Čech.

„Na hodnocení je ještě brzy, čeká nás poctivá analýza celého průběhu akce, a především pak zpětné vazby od účastníků. První pocity však jsou skvělé. Přálo nám počasí a zvládli jsme rekordní nápor cyklistek a cyklistů. Jsme rádi, že Strahov nabídl velkolepou sobotní akci,“ uvedl v první reakci Tomáš Pravenec, ředitel pořádající agentury Petr Čech Sport.

Doplnil ho Přemysl Novák, šéf projektu L'Etape. „Máme za sebou obrovské množství práce, celému týmu a samozřejmě všem partnerům chci moc poděkovat. Největší poděkování ale patří všem závodnicím, závodníkům a obrovské mase fanoušků. Bez nich bychom projekt takových rozměrů nikdy zorganizovat nemohli,“ chválil.