V prvním utkání se domácí družstvo střetlo se silným Prosekem Praha B. Utkání bylo pro obě družstva velice důležité. Kladno chtělo zvítězit a zajistit si tak účast v nadstavbové části a tím možnost bojů o vítězství v soutěži. Prosek potřeboval vyhrát nebo minimálně remizovat, aby měl jistotu postupu do skupiny bojující o 1. – 3. místo.


Utkání rozehrál mix, kdy kladenská dvojice Erbenová s Fridrichem v dramatickém duelu zvítězila 2:1. První bod pro Kladno, další pak získala ve dvouhře Růžičková. Následovala čtyřhra mužů, kdy bohužel prohrála kladenská dvojice Jerman – Konopka. Ani další debl domácích bod nezískal a po nevyrovnaném výkonu Skrčený s Pulkrábkem podlehli 1:2.


Stav zápasu byl po prvních čtyřech střetech 2:2, ale další zápasy Kladenským vyšly a vyhráli 5:3.

V dalším utkání se domácí střetli s Baníkem Most a potřebovali vyhrát, aby si udrželi minimální odstup za vedoucím Radotínem B. To se povedlo, když Kladenští zvítězili 5:3 a v průběžné tabulce jim po základní části patří 2. místo. Na vedoucí tým ztrácí jediný bod.


První kolo nadstavbové části se uskuteční 9. února a pořadatelem bude ve své hale BaC ESIKO Kladno. Domácí badmintonisté se utkají se Sokolem Radotín Meteor Praha B a SK Prosek Praha B.

Více ve čtvrtečním Kladenském deníku.