Do Kladna se sjelo přes 80 hráček a hráčů ve věku od 35 let a výše. Kladenští nenechali nic náhodě a prezentovali se nejenom kvalitně připraveným turnajem. Především chtěli získat co nejvíce medailových umístění, a hlavně si zajistit postupy na mistrovství světa veteránů. Kladenské barvy reprezentovali: Hana Hončíková, Daniel Skrčený, Jiří Modlinger, Jiří Konupka a Zdeněk Homolka.

V nejmladší kategorii 35+ se nečekalo vítězství v mixu Skrčený-Hončíková, ale po dramatickém semifinále, kdy otáčeli zápas, si ve finále šanci získat titul mistra ČR ujít nenechali a vyhráli.

Zisk první domácí medaile uklidnil i ostatní kladenské badmintonisty a ti postupně získali medaile pro BaC Kladno. Bronzové medaile si na krk postupně zavěsili Jiří Modlinger a Zdeněk Homolka a Jiří Konupka. Stříbrné s honosným titulem vicemistra mohou užívat Jiří Konupka s Vratislavem Vlkem a Daniel Skrčený s Filipem Stádníkem (SK Prosek).

A jak mistrovství začalo, tak se kladenským podařilo i zakončit. Zakončení v podobě zlaté medaile a titulu mistra ČR ve dvouhře pro BaC Kladno získal Daniel Skrčený, který se stal jedním z nejúspěšnějším hráčem MČR veteránů pro rok 2019.