První velké nástrahy čekaly na kladenské badmintonisty ve čtvrtfinále, kde se střetli s Badminton FSpS Brno B. Kladeňáci nenechali nic náhodě a nasadili silnou sestavu a již po čtyřech zápasech vedli 4:0 a o výsledku bylo rozhodnuto s ohledem na skutečnost, že se utkání hraje na 7 zápasů.

Dobrou formu ukázala mladá kladenská dvojice J. Altera a O. Běhounek, kteří předvedli bojovný výkon, svůj zápas zvládli a pomohli týmu k postupu do semifinále.

Zde Kladenští nastoupili proti černému koni soutěže Polabinám Pardubice, které mají ve svém základu mladé hráče z užší špičky republikového žebříčku. "Bohužel jsme si vybrali smůlu, když v dobře rozehraném zápase čtyřhry mužů prohráli Altera s Běhounkem smolně 1:3 na sety. Soupeř se uklidnil, podařilo se mu následně vyhrát další tři zápasy a nám pouze vyšla jediná dvouhra mužů," litoval šéf klubu Dan Skrčený.

Jeho tým prohrál 1:4 a čekalo ho utkání o 3. místo, nejdůležitější v sezoně. Kladenští se v něm střetli s domácí Dobruškou, která za celou sezonu až do finálového Play off neprohrála jediné utkání, ale po dramatickém semifinále padla s Orlovou.

Hráči BaC Kladno připravili novou sestavu, která se záhy ukázala jako vítězná. Už úvodní mix M. Erbenová – J. Kolumbajew přinesl důležitý první bod. Druhá čtyřhra v podání mladých pušek Altery a Běhounka přinesla dramatické utkání na pět setů, i závěrečný kontraverzní bod, který zařídil rozhodčí v prodloužení pátého setu pro soupeře. Tím bylo srovnáno na 1:1, následovaly parádní disciplíny Kladna. Spojení polských posil R. Cybulski – J. Kolumbajew do první čtyřhry bylo dokonalé, když s přehledem porazili první debl soupeře tvořený slovenskými reprezentanty Antoškou a Horákem. Další body přinesla Adámková ve dvouhře žen a rozhodující čtvrtý bod získal pro kladenský badminton R. Cybulski.

Odstartoval tak oslavy Kladenských ze zisku bronzových medailí ve druhé domácí nejvyšší soutěži družstev v badmintonu.