Kladensští hráči se na MČR kvalifikovali z postupového turnaje a po losu jsme byli v očekávání, jak se turnaj povede. První do turnaje zasáhla dvojice Skrčená - Altera, a po prvním rozehrávacím setu se rozjela k pořádnému výkonu. Bohužel koncovka třetího setu vyšla lépe soupeřům a kladenská dvojice po bojovném výkonu podlehla 19:21.

V klasických čtyřhrách měli kladenští muži lepší los než ženy. Michal Morávek s Janem Alterou si poradili se soupeři v prvním kole a mohli se připravit na nasazenou dvojici V. Palán a A. Šulc (SK Prosek Praha). Kladenským badmintonistům se povedlo soupeře dokonale zaskočit a byli jediný míček od postupu, když si vypracovali v rozhodující třetí sadě tři mečboly za stavu 20:17. Bohužel nervozita si vybrala svou daň a kladenští borci prohráli 20:22.

Úvodka / Kanonýři Kladno - FbC Letka 10:3,  1. liga mužů, Kladno hala BIOS 3. 2. 2024
Foto, video: Kanonýři chvátali na body v rytmu B-B-S. Snové entrée mladíků

Poslední zástupkyně kladenské badmintonové líhně Malvína Skrčená rozehrála se spoluhráčkou Nelou Flíglovou čtyřhru žen. Teprve 16tiletá Skrčená se stejně starou spoluhráčkou dokonale zaskočily papírové favoritky prvního zápasu. První set sice šel na účet soupeřek, druhý ale po těsné koncovce 24:22 značil vyrovnání a dokonalý obrat se povedl kladensko-brněnské dvojici v rozhodujícím třetím setu. Skrčená s Flíglovou otočily nepříznivé skóre 14:19 na svou stranu, vyhrály 22:20 a tím si zajistily postup do čtvrtfinále.

V něm je čekaly zástupkyně hradecké badmintonové školy a medailistky z MČR kategorie U19 z roku 2023 A. Kuchová a V. Jarošová. Papírově slabší dvojice se však nenechala zastrašit a uvolněnou, přesto pestrou a přesnou hrou zaskočila i tento pár a po vítězství 21:10 a 21:13 postoupila do semifinále šampionátu.

Už tak neuvěřitelný výsledek byl kousek od dalšího překvapení, když v semifinále děvčata tlačila první nasazený pár turnaje k chybám a ve druhém setu měly Skrčená s Flíglovou i setbol. Soupeřky z Pardubic a následné mistryně ČR už další překvapení nepřipustily a zvítězily 21:11 a 22:20. "I přes prohru v semifinále šampionátu se jedná o úžasný výsledek v podobě bronzové medaile, přitom pro obě dívky to byl jejich první společný turnaj," těšilo Daniela Skrčeného.

Badmintonistky Nela Flíglová a Malvína Skrčená (bílé kraťasy) získali senzační bronz na MČR v Českých Budějovicích.Badmintonistky Nela Flíglová a Malvína Skrčená (bílé kraťasy) získali senzační bronz na MČR v Českých Budějovicích.Zdroj: Iva Roháčková