Na první koš se čekalo přes tři minuty a netrpěliví diváci ho vřele přivítali, byť padl do domácího koše. Už to naznačilo, kde bude problém Kladna.
Vedle řady hloupých nevynucených chyb mělo neuvěřitelně špatnou muškou, jako by byl koš přiklopený víkem.

Hanáci poločas vyhráli o devět bodů a nakonec měli k dobru až dvacet bodů. Domácí alespoň bojovali, to však na úspěch nemohlo stačit.
Hosté zápas dovedli v klidu do vítězného konce, byť měli k dispozici pouze sedm hráčů.

„Bohužel dva máme zraněné a čtyři dorostenci, kteří s námi jezdí, měli zápasy,“ poznamenal trenér vítězů Libor Jeřábek, jenž ocenil obranu svého týmu, který se dopouštěl minimálního počtu faulů a tím osobních chyb.

„Jinak bychom utkání asi nedohráli,“ mínil prostějovský kormidelník a dodal, že kdyby jeho tým hrál na koš, vyhráli by o třicet čtyřicet bodů.
Vzhledem k tomu, že Mladá Boleslav porazila Liberec 102:64, zůstalo Kladno na dně tabulky osamoceno a ještě víc mu tak hrozí přímý sestup. Na kontě má o jednu výhru méně.

Do konce základní části chybí sedm kol a její závěr by teoreticky mohl stihnout bývalý střelec týmu Ondřej Duka. Dva metry a jeden centimetr vysoký podkošový hráč by se měl v brzké době vrátit ze Švédska. Otázka je, v jaké formě bude.