Hvězdou výpravy se stal hodně nadějný sprinter Marek Bakalár. Na šedesátce si vytvořil nový osobní rekord 6,79 vteřiny a jen o dvanáct stin zaostal za vítězným Janem velebou z Brna. Stříbro je nejcennějším kovem Tepa z šampionátu.

O ten druhý, bronzový, se postarala zkušená dálkařka Kateřina Líbalová. Ta se necelý rok poté, co se stala maminkou, vrátila na závodní dráhy a výkonem 601 centimetrů skončila v hodně vyrovnaném závodu třetí těsně za svou bývalou kolegyní Eliškou Klučinovou. Tahle sedmibojařka a odchovankyně Kladna skončila druhá (607), první byla těsně vítkovická Šádková (611). „Katka se vrátila opravdu ve velké pohodě, její bronz je příjemným překvapením," chválil Jiří Klesnil.

Slova pochvaly měl také pro duo Lukáš Posekaný – Kamila Gregorová. Oba měli trochu smůly, když skončili na čtvrtém místě, ale výkony podali výtečné. Posekaný v tyčce přeletěl laťku ve výšce 530 centimetrů, což je jeho osobní rekord. Stejného výkonu přitom dosáhli i druhý Balner a třetí Bechyně, měli ale méně pokusů. Vyhrál aktuálně nejlepší Čech Kudlička.

Gregorová doběhla čtvrtá na 3000 metrů v čase 9:55,33, na poloviční trati navíc obsadila také pěknou pátou pozici.

Pochvalu zaslouží ještě Veronika Suchelová. Ještě loni překážkářka a dálkařka přesedlala na tyčku a dala 355 cm, což je její osobák a stačil na sedmé místo. „Má velkou naději, že se bude zlepšovat a mohla by proniknout do špičky. Podobně je na tom Honza Jánský, který s Posekaným šel tyčku a skončil desátý (460). Ten by se letos mohl dostat přes pět metrů," odhaduje Jiří Klesnil.

Z výčtu finálových účastí jmenujme ještě devátou trojskokanku Nikolu Machovou (11,79) a dvanáctého koulaře Jana Taubera (13,48). V jeho disciplíně byl k vidění výkon víkendu, když se vítězný Martin Stašek z Brna výkonem 20,73 dostal na čtvrté místo světových tabulek za trojici Američanů.

Kladno nyní čeká další šampionát. Opět ve Stromovce, ale tentokrát pro juniory a dorostence. Hlavní hvězdou bude opět Bakalár, který může reálně pomýšlet na zlatou z šedesátky, ale i na další medaile na 200 m a také ve štafetě, kde kromě něj má Tepo i další rychlíky v čele s Miškovským či Faiglem. Jánský by zase mohl zaútočit v tyčce. „Těch nadějí je tam o něco víc, ale teprve uvidíme, zda se něco povede," dodal Jiří Klesnil.