Domácí mu k premiérové výhře výrazně pomohli. V první polovině utkání totiž měli šanci soupeři bodově odskočit, víc než na čtyři body to vinou až triviálních chyb nedokázali.

Kladenský kouč Robert Fritsch vidí problém v nesehranosti mladého celku. „Ač to ale nevypadá, je to zápas od zápasu lepší. Až přestaneme dělat hloupé chyby a vzápětí po nevyužité šanci nebudeme inkasovat, můžeme hrát vyrovnaná utkání,“ mínil.

Severočeši naopak první možnost jít do brejku využili. Na přelomu poločasů si vypracovali až patnáctibodový náskok.

Kladno bylo na ručník, přesto se trojkami Mareše a Hály a k tomu dvoubodovým košem bleskově vrátilo zpět do zápasu.

V poslední desetiminutovce se však nikdo nepřidal k bezchybně střílejícímu Habadovi, jenž držel krok s litoměřickým střelcem Slunečkem. „V těžkých chvílích tým podrží. Je na něj vytvářen větší tlak a on to svoji zkušeností zvládá. Pořád je lídrem družstva,“ uvedl Fritsch.

Na otázku, proč nebyl do dvanáctičlenné zápasové soupisky zařazený jiný zkušený střelec, Kára, jenž se rozcvičoval, řekl: „Měl zranění a sám řekl, že se pro mladé hráče obětuje.“

Domácí se ani v posledním dějství nevyvarovali dalších chyb a nakonec podlehli o osm bodů.

Trenér vítězů Rudolf Šotner bral body a individuální výkony, ne však kolektivní. „Týmový výkon byl strašný. Hrát s někým jiným, tak jsme nevyhráli. Body jsme vybojovali až po tom, když jsme se začali prosazovat díky výškové převaze v podkošovém prostoru,“ prohlásil.