Před duelem se Sokolovem trenérka Marie Šedová v koutku duše věřila, že by to mohlo vyjít, v zápase s Plzní ale nebyly Sokolky v žádném případě favoritkami. Přesto se v Pětka aréně těšily ze senzační výhry 75:69, když Sokolov před tím porazily 68:64.

Obě utkání se rozhodovala až ve čtvrtých čtvrtinách, do nichž šly Kladenské s mankem. „Druhé poločasy nám vůbec lépe vychází. Jen nevím, proč nám tak dlouho trvá, než se rozjedeme,“ řekla Šedová.

V sobotu to byla přetahovaná o vedení a většinou byly o krůček vpředu hráčky Sokolova, jenž před závěrečnou částí o bod vedl.

S Plzní prohrával Sokol ještě pět minut před koncem o dvanáct bodů. Úžasně mu ale vyšly poslední dvě minuty, v nichž jen z trestných hodů zaznamenal dvanáct bodů. Pevné nervy zachovala v první řadě křídelnice Dušková, jež proměnila pět ze šesti šestek a k tomu přidala dva koše ze hry.

Kladno poslední dějství vyhrálo 31:16.

Trenérka Šedová ocenila i devatenáctibodovou Drahotovou. „Konečně zahrála to, co od ní očekávám. Doufám, že v tom bude pokračovat,“ poznamenala s tím, že její tým se celkově hodně zlepšil v obranné fázi. Třeba v závěrečné desetiminutovce utkáni s Plzní výborně ubránil klíčovou hráčku soupeře, z extraligových Strakonic hostující střelkyni Kůsovou (15 bodů).

Příští víkend čekají Kladno zápasy v Klatovech a Českých Budějovicích, odkud by rozhodně nemělo odjet s prázdnou.