Sobotní duel se hrál v hale, kde teplota atakovala čtyřicítku. Kladenské k tomu měly za sebou téměř 300 km dlouhé cestování, tudíž začátek zápasu nezvládly.

V jeho druhé polovině ale stáhly velkou ztrátu na osm bodů. „Pak začaly úřadovat rozhodčí a děvčata se s tím těžko srovnávala. Od té doby jsme neměly nejmenší šanci a prohrály o devatenáct bodů,“ zlobila se trenérka Marie Šedová.

Kyjovanky sice v neděli brzy ráno cestovaly do Kladna, avšak Sokolky měly před druhým zápasem za sebou pořád o tři stovky kilometrů víc.

„Cítíme křivdu. Systém baráže je špatně nastavený. My jsme měly ve skupině jedenáct výher a soupeřky jen dvě, přitom měly výhodu. Mělo se hrát na dvě vítězná utkání nebo na neutrální půdě s neutrálními rozhodčími,“ řekla Šedová a rychle dodala: „Situaci jsme si však připravily samy výkony v sezoně. Byly zápasy, které jsme si v závěru zbytečně prohrály.“

V kladenské odvetě Sokol během pěti minut vedl o 17 bodů, Moravanky se ale zvedly, ztrátu stáhly a stejně velkou vymazaly také ve třetí čtvrtině. V té závěrečné už nad unavenými Sokolkami dominovaly a upravily na konečných 63:62.

„Pokusíme vrátit co nejrychleji zpět do druhé ligy. Zvykly jsme si na vyšší úroveň soupeřek a rozhodčích,“ prohlásila Šedová.